کاربر مهمان، خوش آمدید
، خوش آمدید
اخبار
رویداد از ایده تا کسب و کار درچابهار برگزار شد.
09\12\1395
رویداد «از ایده تا کسب و کار» روز پنجشنبه به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان در چابهار برگزار گردید.

رویداد از ایده تا کسب و کار یکی از رویدادهای ترویجی کارآفرینی یک روزه است.
روند برگزاری این رویداد بدین صورت میباشد که پس از دو سخنرانی کلیدی کارگاه های تخصصی رویداد با عناوین مهارتهای ایده پردازی و بوم مدل کسب و کار جهت آماده سازی ایده پردازان برگزار میگردد سپس ارایه ایده ها توسط شرکت کنندگان صورت میپذیرد،پس از بررسی ایده ها تیم های کاری تا اواسط روز تشکیل شده و در ادامه برنامه تیم ها با کمک مربیان نسبت به طراحی بوم مدل کسب و کار خود اقدام مینمایند سپس ارایه های نهایی با حضور داوران تخصصی صورت میگیرید و تیم های برتر اعلام میشوند.

در اغازین جلسه ،
دکتر سالارزهی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اشاره به محوریت کارآفرینی در دانشگاه های نسل سوم به ترویج کارآفرینی و ایده پردازی با برگزاری رویدادهای مرتبط تاکید داشتند و الگوهای موفق در حوزه کارآفرینی جهانی را عنوان نمودند.
ایشان استفاده از پتانسیل‌های بومی منطقه،صنایع خلاق، صنایع دستی، گردشگری و ارایه راهکارهای نوآورانه در حوزه های مختلف توسعه ای را راهگشای اقتصاد و اشتغال پایدار استان و کشور دانستند.مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در این رویداد اظهار داشت: برگزاری این گونه رویدادها فرصتی را برای پروراندن ایده ها و مدل های کسب و کار فراهم می کند و زمینه رشد سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوآورانه را فراهم کرده است.
عبدالرحیم کردی افزود: ایده های ارایه شده توسط جوانان و نخبگان در این رویداد مورد حمایت این سازمان قرار خواهند گرفت. در ادامه جناب اقای دکتر طایی از اساتید حوزه اشتغال و کارافرینی و از مربیان اصلی این رویداد به معرفی بوم کسب و کار پرداختند و خواستار توجه جدی جوانان به کسب و کارهای دانش بنیان شدند. همچنین اقای شورستانی از مربیان اصلی این رویداد به معرفی ایده های موفق بومی کسب و کار پرداختند .

ارائه ایده ها:
در این روز پر هیجان ،55 نفر از شرکت کنندگان به ارائه ایده های جدید کسب و کار پرداختد.

پس از بررسی ایده ها 12 تیم تشکیل شدند
پس از ارائه تیم ها و داوری ایده ها ،تیم های سی شو،تمساح مهربان و شیک دوچ به ترتیب به مقام های اول تا سوم رسیدند و در پایان برنامه از تیم های برگزیده و عوامل اجرایی با حضور حامیان رویداد تقدیر به عمل آمد.
در این رویداد محورهای ایده پردازی گردشگری، شیلات، فناوری اطلاعات، صنایع دستی، صنایع خلاق، گیاهان دارویی، فرهنگی و هنر و ایده های آزاد مرتبط با منطقه بود که با کمک مربیان کارافرینی رویداد صاحبان ایده هدایت و راهنمایی شدند .

به تیم های برتر اول تا سوم جوایز ارزنده نقدی و به اعضای تیم دانشجویان مراکز علمی کاربردی و دانشگاه بین المللی چابهار تخفیف ویژه 50 درصدی در شهریه یک نیم سال اعطاء شد.

در پایان از همکاری خوب و شایسته سازمان منطقه ازاد تجاری ،صنعتی چابهار، مراکز دانشگاهی علمی کاربردی منطقه ازاد چابهار،مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای ،مرکز علمی کاربردی شهرداری چابهار ، دانشگاه بین المللی چابهار، بنیاد ملی نخبگان استان، پارک علم و فناوری استان قدردانی شد .

این رویداد با حضور شماری از مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار، دکتر اخوان بهابادی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ،دکتر نظری مدیر امور اجتماعی دفتر بنیاد ملی نخبگان کشور ،دکتر پهلوانی مدیر بنیاد نخبگان استان ،مهندس جهانتیغ مدیر کل فنی و حرفه ای استان و جمعی از مدیران شهرستان برگزار گردید و مورد استقبال جوانان پرشور و علاقه مند به کسب و کار قرار گرفت.


نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ